Vítej v Ladově kraji

Koloběžka dnes již není jen hračka pro děti

Koho napadlo jako prvního postavit za sebe dvě kolečka, dát mezi ně prkénko, přidat tomu řidítka a vyjet, to se už asi nedozvíme. Ať to s původem tohoto vynálezu bylo jakkoliv, jisté je, že Koloběžka dnes již není jenom hračka pro děti V posledních letech se objevila celá řada koloběžek od těch malých skládacích až po koloběžky využívající ocelové či dokonce lehčené slitinové rámy, kola různých velikostí, špičkové cyklistické komponenty a třeba i odpružené vidlice. Tyto koloběžky nejen, že uvezou dospělého člověka, ale lze s nimi podnikat výlety i odvážné cestovatelské či sportovní kousky. A když byl na světě vhodný „stroj“, bylo třeba také závodit. V Čechách tak vznikla nejstarší koloběžková liga a jelo se zde i 1. mistrovství světa v koloběhu.

Koloběžka není jenom ideálním dopravním prostředkem do města, je také alternativou kola pro vyjížďky a toulky krajinou, při kterých budete rychlejší než pěšky, zároveň ale budete mít dost času vnímat krásu svého okolí.

 

 

 

 

Malebný, mírně zvlněný Ladův kraj s hustou sítí zpevněných cest, páteřní železniční tratí a snadnou dostupností z Prahy nabízí pro koloběh výborné podmínky.

Ladův kraj nabízí přibližně 200km doporučených koloběžkařských tras, vedoucích po zpevněných účelových cestách nebo po místních silnicích s malým provozem. Najdete zde také řadu příležitostí k dlouhým sjezdům mířícím k řece Sázavě. A že je někdy třeba překonat i nějaké to stoupání…., co nebudete schopni nebo chtít vyjet, to prostě vytlačíte. Lehká koloběžka se snadno a pohodlně vede. Při chůzi nepřekáží a nehrozí ani neustálé otloukání kotníků šlapkami jako u kola.

Doporučené trasy jsou rozděleny do 4 kategorii: ty, které jsou vhodné k jízdě v obou směrech a ty, které jsou pouze jednosměrné (sjezdové). Obě se pak dělí na trasy vedoucí zcela mimo silnice nebo jen s místním provozem a dobrým povrchem a na ty, které vyžadují zvýšenou opatrnost díky horšímu povrchu nebo možnému dopravnímu provozu.

Můžete si vybrat takovou trasu, která Vám svou délkou a profilem bude nejlépe vyhovovat.

Přejeme Vám šťastnou cestu a trhněte si nohou.

Z Ladova kraje

01 - Hrusice - ...
Image Detail

Hledat